Taiyo Yuden LAV35VB220K
LAV35VB220K picture photo
Mfg. Part Number
LAV35VB220K
Brief Description
FIXED IND 22UH 270MA 1.5 OHM TH
Datasheet Download
LAV35VB220K.pdf
Availability of LAV35VB220K
QUANTITY
LAV35VB220K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAV35VB220K
Internal Part NumberEIS-LAV35VB220K
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating270mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAV35VB220K
Related LinksLAV35, LAV35VB220K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAV35VB220K Details Description
Related parts for LAV35VB220K
LED 5MM VERT LOW CUR RED PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP 1MM SLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.6A 145 MOHM SMD datasheet.pdf
P1 CASSETTE TAPE VINYL .38 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf