OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LB M47C-Q1R2-35-1-Z
LB M47C-Q1R2-35-1-Z picture photo
Mfg. Part Number
LB M47C-Q1R2-35-1-Z
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED BLUE CLEAR 2SMD REV
Datasheet Download
LB M47C-Q1R2-35-1-Z.pdf
Availability of LB M47C-Q1R2-35-1-Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LB M47C-Q1R2-35-1-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LB M47C-Q1R2-35-1-Z
Internal Part NumberEIS-LB M47C-Q1R2-35-1-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 25/Aug/2011
Standard Package3,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorBlue
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating125.5mcd
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.6V
Current - Test20mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount, Bottom Entry
Wavelength - Dominant470nm
Wavelength - Peak465nm
Features-
Package / Case2-SMD, Z-Bend
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension4.00mm L x 1.40mm W
Height (Max)1.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LB M47C-Q1R2-35-1-Z
Related LinksLB M47C-Q, LB M47C-Q1R2-35-1-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LB M47C-Q1R2-35-1-Z Details Description
Related parts for LB M47C-Q1R2-35-1-Z
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
TOOL ASSY 24POS 2ROW FOR HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 50COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
VARISTOR 610V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CODING RING BLACK M23 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf