OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LB M673-N2Q1-35
LB M673-N2Q1-35 picture photo
Mfg. Part Number
LB M673-N2Q1-35
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Datasheet Download
LB M673-N2Q1-35.pdf
Availability of LB M673-N2Q1-35
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LB M673-N2Q1-35 Order Process
Ship out your order
Specifications of LB M673-N2Q1-35
Internal Part NumberEIS-LB M673-N2Q1-35
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorBlue
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating62.75mcd
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.5V
Current - Test20mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant470nm
Wavelength - Peak465nm
Features-
Package / Case2-SMD, J-Lead
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension2.20mm L x 1.40mm W
Height (Max)1.40mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LB M673-N2Q1-35
Related LinksLB M673, LB M673-N2Q1-35 Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LB M673-N2Q1-35 Details Description
Related parts for LB M673-N2Q1-35
IC CONTROLLER HOT SWAP TSOT23-6 datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R DUAL16SOIC datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3V/5V 8-MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 59.7 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf