Lattice Semiconductor Corporation LC4032ZC-75MN56I
LC4032ZC-75MN56I picture photo
Mfg. Part Number
LC4032ZC-75MN56I
Brief Description
IC CPLD 32MC 7.5NS 56CSBGA
Datasheet Download
LC4032ZC-75MN56I.pdf
Availability of LC4032ZC-75MN56I
QUANTITY
LC4032ZC-75MN56I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4032ZC-75MN56I
Internal Part NumberEIS-LC4032ZC-75MN56I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package360
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000Z
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal1.7 V ~ 1.9 V
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-TFBGA
Supplier Device Package56-CSBGA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4032ZC-75MN56I
Related LinksLC4032ZC, LC4032ZC-75MN56I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4032ZC-75MN56I Details Description
Related parts for LC4032ZC-75MN56I
RES SMD 120K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5V 4.63V 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PCB FOR SCREW IN MODULE 24VDC datasheet.pdf
RES 16.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS DUAL R/A datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 57MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf