Lattice Semiconductor Corporation LC4064V-75T100E
LC4064V-75T100E picture photo
Mfg. Part Number
LC4064V-75T100E
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
LC4064V-75T100E.pdf
Availability of LC4064V-75T100E
QUANTITY
LC4064V-75T100E Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4064V-75T100E
Internal Part NumberEIS-LC4064V-75T100E
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000V
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4064V-75T100E
Related LinksLC4064V, LC4064V-75T100E Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4064V-75T100E Details Description
Related parts for LC4064V-75T100E
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf