Lattice Semiconductor Corporation LC4256B-75TN100I
LC4256B-75TN100I picture photo
Mfg. Part Number
LC4256B-75TN100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 256MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
LC4256B-75TN100I.pdf
Availability of LC4256B-75TN100I
QUANTITY
LC4256B-75TN100I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4256B-75TN100I
Internal Part NumberEIS-LC4256B-75TN100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000B
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal2.3 V ~ 2.7 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells256
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4256B-75TN100I
Related LinksLC4256B-, LC4256B-75TN100I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4256B-75TN100I Details Description
Related parts for LC4256B-75TN100I
RES 11 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 17POS datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 2-56 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROLLER PLUNGER SPDT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
LED CONN CBL ASSY 5MM datasheet.pdf
MICRO 9 M 10" YEL JACKS datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf