Lattice Semiconductor Corporation LC4256C-10TN100I
LC4256C-10TN100I picture photo
Mfg. Part Number
LC4256C-10TN100I
Brief Description
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
LC4256C-10TN100I.pdf
Availability of LC4256C-10TN100I
QUANTITY
LC4256C-10TN100I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4256C-10TN100I
Internal Part NumberEIS-LC4256C-10TN100I
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000C
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal1.65 V ~ 1.95 V
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4256C-10TN100I
Related LinksLC4256C-, LC4256C-10TN100I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4256C-10TN100I Details Description
Related parts for LC4256C-10TN100I
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT M8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONICAL 0.40MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB FP datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf