Lattice Semiconductor Corporation LC4384B-75FTN256I
LC4384B-75FTN256I picture photo
Mfg. Part Number
LC4384B-75FTN256I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 384MC 7.5NS 256FTBGA
Datasheet Download
LC4384B-75FTN256I.pdf
Availability of LC4384B-75FTN256I
QUANTITY
LC4384B-75FTN256I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4384B-75FTN256I
Internal Part NumberEIS-LC4384B-75FTN256I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000B
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal2.3 V ~ 2.7 V
Number of Logic Elements/Blocks24
Number of Macrocells384
Number of Gates-
Number of I/O192
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FTBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4384B-75FTN256I
Related LinksLC4384B-, LC4384B-75FTN256I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4384B-75FTN256I Details Description
Related parts for LC4384B-75FTN256I
WIRE SADDLE LOCK ARROW .71" datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 6TSOC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W HOOK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ENCODER OPT 32PPR DET 6MM SHAFT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.315" (8.00mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BASE & END MODULE LIGHT STACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf