Panduit LCAX1/0-10-X
LCAX1/0-10-X picture photo
Mfg. Part Number
LCAX1/0-10-X
Datasheet Download
LCAX1/0-10-X.pdf
Availability of LCAX1/0-10-X
QUANTITY
LCAX1/0-10-X Order Process
Ship out your order
Specifications of LCAX1/0-10-X
Internal Part NumberEIS-LCAX1/0-10-X
Terminal TypeRectangular Tongue
Stud/Tab Size10 Stud
Terminal StyleSingle Stud Hole
Tab Thickness-
Length - Overall-
Width - Outer Edges-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp, Barrel
Wire Gauge1/0 AWG
InsulationNon-Insulated
Features-
Color-
Contact FinishElectro-Tin
Contact MaterialCopper
Diameter - Barrel ID-
Diameter - Barrel OD-
Diameter - Ring ID-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCAX1/0-10-X
Related LinksLCAX1/, LCAX1/0-10-X Datasheet, Panduit Distributor
LCAX1/0-10-X Details Description
Related parts for LCAX1/0-10-X
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 133 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf