API Delevan 100R-392H
100R-392H picture photo
Mfg. Part Number
100R-392H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 75MA 2.8 OHM
Datasheet Download
100R-392H.pdf
Availability of 100R-392H
QUANTITY
100R-392H Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-392H
Internal Part NumberEIS-100R-392H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series100R
PackagingBulk
Type-
Material - CoreIron
Inductance3.9µH
Tolerance±3%
Current Rating75mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq37 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-392H
Related Links100R, 100R-392H Datasheet, API Delevan Distributor
100R-392H Details Description
Related parts for 100R-392H
MOD PWR 5-FUNCTION 4A 4.8QC SCRW datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 26AWG MTA-156 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 92POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf