Panduit LCCXF350-12-6
LCCXF350-12-6 picture photo
Mfg. Part Number
LCCXF350-12-6
Manufacturer
Product Category
Terminals - Rectangular Connectors
Brief Description
LUG COPPER 2 HOLE
Datasheet Download
LCCXF350-12-6.pdf
Availability of LCCXF350-12-6
QUANTITY
LCCXF350-12-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCCXF350-12-6
Internal Part NumberEIS-LCCXF350-12-6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Rectangular Connectors
SeriesPan-Lug®
PackagingBulk
Terminal TypeRectangular Tongue
Stud/Tab Size1/2 Stud
Terminal StyleTwo Stud Holes
Tab Thickness-
Length - Overall-
Width - Outer Edges-
Mounting Type-
Termination-
Wire Gauge350 MCM (kcmil)
InsulationNon-Insulated
Features-
Color-
Contact Finish-
Contact Material-
Diameter - Barrel ID-
Diameter - Barrel OD-
Diameter - Ring ID-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCCXF350-12-6
Related LinksLCCXF3, LCCXF350-12-6 Datasheet, Panduit Distributor
LCCXF350-12-6 Details Description
Related parts for LCCXF350-12-6
IC OPAMP ISOLATION 50KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN KEY RETENT FOR MINI-FIT JR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 2-56 BRASS 3/8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
THRU-BEAM 0.8M NPN M8 CONN datasheet.pdf
40+40 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Single-Wire Dimming 1.2A (Flash) Camera Flash 14-LDFN (3x2) datasheet.pdf