Lattice Semiconductor Corporation LCMXO1200C-4B256I
LCMXO1200C-4B256I picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO1200C-4B256I
Brief Description
IC CPLD 600MC 4.4NS 256BGA
Datasheet Download
LCMXO1200C-4B256I.pdf
Availability of LCMXO1200C-4B256I
QUANTITY
LCMXO1200C-4B256I Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO1200C-4B256I
Internal Part NumberEIS-LCMXO1200C-4B256I
Standard Package119
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max4.4ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 3.465 V
Number of Gates-
Number of I/O211
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package256-CABGA (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO1200C-4B256I
Related LinksLCMXO120, LCMXO1200C-4B256I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO1200C-4B256I Details Description
Related parts for LCMXO1200C-4B256I
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 8-MSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf