Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1
LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1 picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1
Brief Description
IC CPLD 640MC 9.35NS 132CSBGA
Datasheet Download
LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1.pdf
Availability of LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1
Internal Part NumberEIS-LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package360
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max9.35ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Gates-
Number of I/O105
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case132-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package132-CSPBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1
LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1 Details Description
Related parts for LCMXO2-1200ZE-3MG132CR1
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIBR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 680 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.62"L X 3.11"W datasheet.pdf
VARISTOR 640V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SERVO 200W 230VAC 1PH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
ASSY RECT 15A 600V STD REC datasheet.pdf
FUSE INLINE FAST/ACT 12A 300V datasheet.pdf