Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2280E-4M132C
LCMXO2280E-4M132C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2280E-4M132C
Brief Description
IC CPLD 1140MC 4.4NS 132BGA
Datasheet Download
LCMXO2280E-4M132C.pdf
Availability of LCMXO2280E-4M132C
QUANTITY
LCMXO2280E-4M132C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2280E-4M132C
Internal Part NumberEIS-LCMXO2280E-4M132C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Foundry Site 09/Jun/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package360
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max4.4ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells1140
Number of Gates-
Number of I/O101
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case132-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package132-CSPBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2280E-4M132C
Related LinksLCMXO228, LCMXO2280E-4M132C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO2280E-4M132C Details Description
Related parts for LCMXO2280E-4M132C
IC ADC 16BIT DIFFERENTL 48-LFCSP datasheet.pdf
VARISTOR 778V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1/2W 4.3KOHM 5% AXL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/SPI 130M 48QFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf