Lattice Semiconductor Corporation LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50
LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50 picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50
Brief Description
IC CPLD 2112LUTS
Datasheet Download
LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50.pdf
Availability of LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50
QUANTITY
LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50
Internal Part NumberEIS-LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMachXO3 FPGA Family
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO3
PackagingTape & Reel (TR)
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.96ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks160
Number of Macrocells-
Number of Gates-
Number of I/O28
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package36-WLCSP (2.49x2.54)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50
LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50 Details Description
Related parts for LCMXO3L-1300E-5UWG36ITR50
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 10% 40W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf