Lattice Semiconductor Corporation LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50
LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50 picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 2112LUTS
Datasheet Download
LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50.pdf
Availability of LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50
QUANTITY
LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50
Internal Part NumberEIS-LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMachXO3 FPGA Family
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO3
PackagingTape & Reel (TR)
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.96ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks264
Number of Macrocells-
Number of Gates-
Number of I/O38
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case49-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package49-WLCSP (3.14x3.11)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50
LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50 Details Description
Related parts for LCMXO3L-2100E-5UWG49ITR50
BATTERY PACK 9.6V 800 MAH NICAD datasheet.pdf
TRANSF 600 OHM 0MA DC TEL HYBRID datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT SAMPLING 24DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf