Lattice Semiconductor Corporation LCMXO640C-5T100C
LCMXO640C-5T100C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO640C-5T100C
Brief Description
IC CPLD 320MC 3.5NS 100TQFP
Datasheet Download
LCMXO640C-5T100C.pdf
Availability of LCMXO640C-5T100C
QUANTITY
LCMXO640C-5T100C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO640C-5T100C
Internal Part NumberEIS-LCMXO640C-5T100C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Foundry Site 09/Jun/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max3.5ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 3.465 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells320
Number of Gates-
Number of I/O74
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO640C-5T100C
Related LinksLCMXO640, LCMXO640C-5T100C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO640C-5T100C Details Description
Related parts for LCMXO640C-5T100C
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR 2CH 36V POWERSO-10 datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .300 6POS datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD523F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P10C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
MICRO 31C S 48" YEL JACKS NI datasheet.pdf