Mallory Sonalert Products ZA016MDSU2
ZA016MDSU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016MDSU2
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 75-85DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA016MDSU2.pdf
Availability of ZA016MDSU2
QUANTITY
ZA016MDSU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016MDSU2
Internal Part NumberEIS-ZA016MDSU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level75dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016MDSU2
Related LinksZA016, ZA016MDSU2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016MDSU2 Details Description
Related parts for ZA016MDSU2
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMB datasheet.pdf
MICRO-TIMER CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 64POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CARD MARKER 4 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf