AVX Corporation LD031A470JAB4A
LD031A470JAB4A picture photo
Mfg. Part Number
LD031A470JAB4A
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
LD031A470JAB4A.pdf
Availability of LD031A470JAB4A
QUANTITY
LD031A470JAB4A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD031A470JAB4A
Internal Part NumberEIS-LD031A470JAB4A
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD031A470JAB4A
Related LinksLD031A4, LD031A470JAB4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD031A470JAB4A Details Description
Related parts for LD031A470JAB4A
IC VREF SHUNT 1.22V 8SOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 50POS 0.5MM 3" datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8UMAX datasheet.pdf
TERMINAL SCREW VERT PC MNT BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf