AVX Corporation LD033C473KAB2A
LD033C473KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD033C473KAB2A
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
LD033C473KAB2A.pdf
Availability of LD033C473KAB2A
QUANTITY
LD033C473KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD033C473KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD033C473KAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD033C473KAB2A
Related LinksLD033C4, LD033C473KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD033C473KAB2A Details Description
Related parts for LD033C473KAB2A
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 8K OTP 20SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 16PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA10 M20 datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 45D SQU datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf