AVX Corporation LD035A330FAB2A
LD035A330FAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD035A330FAB2A
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
LD035A330FAB2A.pdf
Availability of LD035A330FAB2A
QUANTITY
LD035A330FAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD035A330FAB2A
Internal Part NumberEIS-LD035A330FAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD035A330FAB2A
Related LinksLD035A3, LD035A330FAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD035A330FAB2A Details Description
Related parts for LD035A330FAB2A
IC OSC DUAL VCO 60MHZ 16-DIP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX7456 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
RES 240 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PATH 4POS POWER RECEPT datasheet.pdf
RES 750 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 5POS datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf