AVX Corporation LD035A330JAB2A
LD035A330JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD035A330JAB2A
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
LD035A330JAB2A.pdf
Availability of LD035A330JAB2A
QUANTITY
LD035A330JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD035A330JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD035A330JAB2A
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD035A330JAB2A
Related LinksLD035A3, LD035A330JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD035A330JAB2A Details Description
Related parts for LD035A330JAB2A
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
CARD RACK KIT 7UX19X15.75 FRAME datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 360CPR 3/16" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf