AVX Corporation LD035C682KAB4A
LD035C682KAB4A picture photo
Mfg. Part Number
LD035C682KAB4A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
LD035C682KAB4A.pdf
Availability of LD035C682KAB4A
QUANTITY
LD035C682KAB4A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD035C682KAB4A
Internal Part NumberEIS-LD035C682KAB4A
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD035C682KAB4A
Related LinksLD035C6, LD035C682KAB4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD035C682KAB4A Details Description
Related parts for LD035C682KAB4A
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC COMM INTERFACE ISOSPI 16MSOP datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 300 OHM 75W datasheet.pdf
CABLE DUCT JUNCTION SPILL-OVER datasheet.pdf
RES 330K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf