AVX Corporation LD051A221FAB4A
LD051A221FAB4A picture photo
Mfg. Part Number
LD051A221FAB4A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
LD051A221FAB4A.pdf
Availability of LD051A221FAB4A
QUANTITY
LD051A221FAB4A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051A221FAB4A
Internal Part NumberEIS-LD051A221FAB4A
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051A221FAB4A
Related LinksLD051A2, LD051A221FAB4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051A221FAB4A Details Description
Related parts for LD051A221FAB4A
IC DAC 12BIT MULTIPLYING 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 15.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HARNESS CLIP SPACER NAT 1/2" SPC datasheet.pdf
GLAND BUSHING EZ 10PCS datasheet.pdf
CABLE SEALING EMC M25 X 1,5 HAN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf