AVX Corporation LD051A471FAB2A
LD051A471FAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051A471FAB2A
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
LD051A471FAB2A.pdf
Availability of LD051A471FAB2A
QUANTITY
LD051A471FAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051A471FAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051A471FAB2A
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051A471FAB2A
Related LinksLD051A4, LD051A471FAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051A471FAB2A Details Description
Related parts for LD051A471FAB2A
TXRX MULT-MODE 850NM 1.3GBIT datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 50V SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 16DIP datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 6BIT 16SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 3.1K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 89.2VWM 158VC DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 56POS datasheet.pdf