AVX Corporation LD051C332KAB2A
LD051C332KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051C332KAB2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
LD051C332KAB2A.pdf
Availability of LD051C332KAB2A
QUANTITY
LD051C332KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051C332KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051C332KAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051C332KAB2A
Related LinksLD051C3, LD051C332KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051C332KAB2A Details Description
Related parts for LD051C332KAB2A
CONN EDGECARD 80POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 700MA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV S3N RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.51"L X 4.01"W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 169NH 3A SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 8GHZ datasheet.pdf