AVX Corporation LD051C471KAB2A
LD051C471KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD051C471KAB2A
Brief Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
LD051C471KAB2A.pdf
Availability of LD051C471KAB2A
QUANTITY
LD051C471KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD051C471KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD051C471KAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD051C471KAB2A
Related LinksLD051C4, LD051C471KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD051C471KAB2A Details Description
Related parts for LD051C471KAB2A
CONNECTOR KITS datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 700MA 4-SOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES 422 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 150MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HDR 144POS W/POST datasheet.pdf