AVX Corporation LD065A471JAB2A
LD065A471JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD065A471JAB2A
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
LD065A471JAB2A.pdf
Availability of LD065A471JAB2A
QUANTITY
LD065A471JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD065A471JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD065A471JAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD065A471JAB2A
Related LinksLD065A4, LD065A471JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD065A471JAB2A Details Description
Related parts for LD065A471JAB2A
CAP THIN FILM 1.1PF 50V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC R6 datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 8POS datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 46MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf