Vishay Thin Film PLTT0805Z1432AGT5
PLTT0805Z1432AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z1432AGT5
Brief Description
RES SMD 14.3KOHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z1432AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z1432AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z1432AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z1432AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z1432AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z1432AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z1432AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z1432AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z1432AGT5
FILTER LINE 26MH .8A datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
OSC XO 160.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.1V 3-USP datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf