AVX Corporation LD065C102KAB2A
LD065C102KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD065C102KAB2A
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
LD065C102KAB2A.pdf
Availability of LD065C102KAB2A
QUANTITY
LD065C102KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD065C102KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD065C102KAB2A
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD065C102KAB2A
Related LinksLD065C1, LD065C102KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD065C102KAB2A Details Description
Related parts for LD065C102KAB2A
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 15A TO247 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.5A 175 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC DIFF CONVERT/ADC DRIVER 8-DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf