AVX Corporation LD065C332KAB2A
LD065C332KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD065C332KAB2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
LD065C332KAB2A.pdf
Availability of LD065C332KAB2A
QUANTITY
LD065C332KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD065C332KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD065C332KAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD065C332KAB2A
Related LinksLD065C3, LD065C332KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD065C332KAB2A Details Description
Related parts for LD065C332KAB2A
CONN PLUG VERT 160 POS GOLD PCB datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV 6SON datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/16" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3V 1000W datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.01% 1/10W 1505 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf