NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. LD6806TD/13H,125
LD6806TD/13H,125 picture photo
Mfg. Part Number
LD6806TD/13H,125
Brief Description
IC REG LDO 1.3V 0.2A 5TSOP
Datasheet Download
LD6806TD/13H,125.pdf
Availability of LD6806TD/13H,125
QUANTITY
LD6806TD/13H,125 Order Process
Ship out your order
Specifications of LD6806TD/13H,125
Internal Part NumberEIS-LD6806TD/13H,125
Multiple Devices 25/Dec/2013
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.08V @ 200mA
Number of Regulators1
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)300mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD6806TD/13H,125
LD6806TD/13H,125 Details Description
Related parts for LD6806TD/13H,125
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.65V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SHORT LINK PRE-ASSY 5MM 10POLE datasheet.pdf
TFLEX 750,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 1MM 38POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf