NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. LD6816CX4/22H,315
LD6816CX4/22H,315 picture photo
Mfg. Part Number
LD6816CX4/22H,315
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 0.15A 4WLCSP
Datasheet Download
LD6816CX4/22H,315.pdf
Availability of LD6816CX4/22H,315
QUANTITY
LD6816CX4/22H,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LD6816CX4/22H,315
Internal Part NumberEIS-LD6816CX4/22H,315
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesLD68xx Distributed Power_ Portable Devices
Multiple Devices 25/Dec/2013
Standard Package9,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.045V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)300mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-XFBGA, WLCSP
Supplier Device Package4-WLCSP (0.76x0.76)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD6816CX4/22H,315
LD6816CX4/22H,315 Details Description
Related parts for LD6816CX4/22H,315
PROBE OSC 100MHZ X1/X10 1.2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PIN datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 176TQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5.3KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.091UF RADIAL datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 4CIRC .375 datasheet.pdf
120V SINGLE PHASE 1-POLE SPD W/ datasheet.pdf