Murata Electronics North America LDB15C101A2400F-001
LDB15C101A2400F-001 picture photo
Mfg. Part Number
LDB15C101A2400F-001
Datasheet Download
LDB15C101A2400F-001.pdf
Availability of LDB15C101A2400F-001
QUANTITY
LDB15C101A2400F-001 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDB15C101A2400F-001
Internal Part NumberEIS-LDB15C101A2400F-001
Delivery TimeIn stock, ship LDB15C101A2400F-001 today.
SeriesLDB15C101A2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0805
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDB15C101A2400F-001
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDB15C101, LDB15C101A2400F-001 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDB15C101A2400F-001 Details Description
Related parts for LDB15C101A2400F-001
CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS MALE W/O COUPLING datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LOWER/RAISE datasheet.pdf
RES 1.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf