Murata Electronics North America LDB1886M10G
LDB1886M10G picture photo
Mfg. Part Number
LDB1886M10G
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LDB1886M10G.pdf
Availability of LDB1886M10G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LDB1886M10G Order Process
Ship out your order
Specifications of LDB1886M10G
Internal Part NumberEIS-LDB1886M10G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LDB1886M10G today.
SeriesLDB188
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDB1886M10G
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDB18, LDB1886M10G Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDB1886M10G Details Description
Related parts for LDB1886M10G
FIXED IND 4.7UH 175MA 2.3 OHM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
MIN DIG RK SW -M01- LNNS datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf