Murata Electronics North America LDB20C201A1800C-716
LDB20C201A1800C-716 picture photo
Mfg. Part Number
LDB20C201A1800C-716
Datasheet Download
LDB20C201A1800C-716.pdf
Availability of LDB20C201A1800C-716
QUANTITY
LDB20C201A1800C-716 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDB20C201A1800C-716
Internal Part NumberEIS-LDB20C201A1800C-716
Delivery TimeIn stock, ship LDB20C201A1800C-716 today.
SeriesLDB20C201A1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1206
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDB20C201A1800C-716
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDB20C201, LDB20C201A1800C-716 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDB20C201A1800C-716 Details Description
Related parts for LDB20C201A1800C-716
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.4"L X 3.2"W datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MARKED 3 50/CD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 120MA NO 8-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET POWER OMNIFET II DPAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23F OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS datasheet.pdf