Murata Electronics North America LDB20C500A1600B-300
LDB20C500A1600B-300 picture photo
Mfg. Part Number
LDB20C500A1600B-300
Datasheet Download
LDB20C500A1600B-300.pdf
Availability of LDB20C500A1600B-300
QUANTITY
LDB20C500A1600B-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDB20C500A1600B-300
Internal Part NumberEIS-LDB20C500A1600B-300
Delivery TimeIn stock, ship LDB20C500A1600B-300 today.
SeriesLDB20C500A1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDB20C500A1600B-300
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDB20C500, LDB20C500A1600B-300 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDB20C500A1600B-300 Details Description
Related parts for LDB20C500A1600B-300
LED 2HI 3MM YEL/GRN BICLR PCMNT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
MODULE 8 POS ASSY datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 325A AC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf