Murata Electronics North America LDC10B140J1747H-320
LDC10B140J1747H-320 picture photo
Mfg. Part Number
LDC10B140J1747H-320
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LDC10B140J1747H-320.pdf
Availability of LDC10B140J1747H-320
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LDC10B140J1747H-320 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDC10B140J1747H-320
Internal Part NumberEIS-LDC10B140J1747H-320
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LDC10B140J1747H-320 today.
SeriesLDC10B140J1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDC10B140J1747H-320
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDC10B140, LDC10B140J1747H-320 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDC10B140J1747H-320 Details Description
Related parts for LDC10B140J1747H-320
SENSOR MOTION DIG STD 5V WHT PCB datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 12M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf