Mallory Sonalert Products SCE028LD3SR3B
SCE028LD3SR3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LD3SR3B
Manufacturer
Product Category
Sirens
Brief Description
SIREN 6-28VDC 2.9KHZ PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE028LD3SR3B.pdf
Availability of SCE028LD3SR3B
QUANTITY
SCE028LD3SR3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LD3SR3B
Internal Part NumberEIS-SCE028LD3SR3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Sweeping Siren SR3
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilySirens
SeriesSCE
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28VDC
ColorBlack
Operating ModeSiren Sweep
Features-
Size / Dimension42.85mm Dia x 35.85mm H
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LD3SR3B
Related LinksSCE028, SCE028LD3SR3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LD3SR3B Details Description
Related parts for SCE028LD3SR3B
IC GEN SECURE CODE XT OSC 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
TRANS RF NPN 20V 15MA SMINI3 datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf