Murata Electronics North America LDC15B120J2450H-02
LDC15B120J2450H-02 picture photo
Mfg. Part Number
LDC15B120J2450H-02
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LDC15B120J2450H-02.pdf
Availability of LDC15B120J2450H-02
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LDC15B120J2450H-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDC15B120J2450H-02
Internal Part NumberEIS-LDC15B120J2450H-02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LDC15B120J2450H-02 today.
SeriesLDC15B120J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDC15B120J2450H-02
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDC15B120, LDC15B120J2450H-02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDC15B120J2450H-02 Details Description
Related parts for LDC15B120J2450H-02
CONN EDGECARD 20POS .050 SMD datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 30POS datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/14/180F SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 870MA 610 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf