Murata Electronics North America LDC20B170J1880
LDC20B170J1880 picture photo
Mfg. Part Number
LDC20B170J1880
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LDC20B170J1880.pdf
Availability of LDC20B170J1880
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LDC20B170J1880 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDC20B170J1880
Internal Part NumberEIS-LDC20B170J1880
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LDC20B170J1880 today.
SeriesLDC20B17
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDC20B170J1880
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDC20B1, LDC20B170J1880 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDC20B170J1880 Details Description
Related parts for LDC20B170J1880
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN PCB 50 PIN .062" TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 35A 1000VAC datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.75A datasheet.pdf
60706 BASE PLATE 60706 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf