ST LDK120DM33R
LDK120DM33R picture photo
Mfg. Part Number
LDK120DM33R
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5
Datasheet Download
LDK120DM33R.pdf
Availability of LDK120DM33R
QUANTITY
LDK120DM33R Order Process
Ship out your order
Specifications of LDK120DM33R
Internal Part NumberEIS-LDK120DM33R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLDK120 Low Drop Voltage Regulator
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDK120DM33R
Related LinksLDK12, LDK120DM33R Datasheet, ST Distributor
LDK120DM33R Details Description
Related parts for LDK120DM33R
IC REG LDO 1.5V 0.8A TO220-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 44A U8FL datasheet.pdf
IC NVSRAM 16MBIT X32 25NS 165BGA datasheet.pdf
350UF 50V 11X38 85C AXI datasheet.pdf