ST LDK120M30R
LDK120M30R picture photo
Mfg. Part Number
LDK120M30R
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3V 0.2A SOT23-5
Datasheet Download
LDK120M30R.pdf
Availability of LDK120M30R
QUANTITY
LDK120M30R Order Process
Ship out your order
Specifications of LDK120M30R
Internal Part NumberEIS-LDK120M30R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLDK120XX30 View All Specifications
Featured ProductLDK120 Low Drop Voltage Regulator
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDK120M30R
Related LinksLDK12, LDK120M30R Datasheet, ST Distributor
LDK120M30R Details Description
Related parts for LDK120M30R
DIGITAL NOISE FILTER 2MHZ SMD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 3500UF 400V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 220A DO205AB datasheet.pdf
RES 75 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf