Mechatronics Fan Group F1238X24B1-FHR
F1238X24B1-FHR picture photo
Mfg. Part Number
F1238X24B1-FHR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM TACH 24VDC
Datasheet Download
F1238X24B1-FHR.pdf
Availability of F1238X24B1-FHR
QUANTITY
F1238X24B1-FHR Order Process
Ship out your order
Specifications of F1238X24B1-FHR
Internal Part NumberEIS-F1238X24B1-FHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1238X24B1-FHR
Related LinksF1238X2, F1238X24B1-FHR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
F1238X24B1-FHR Details Description
Related parts for F1238X24B1-FHR
DIP CABLE - CDP24G/AE24M/CDP24G datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 2POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 698VC SMB datasheet.pdf
SL100 PIN HDR SEL LD TIER 1 80 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf