ST LDK130M12R
LDK130M12R picture photo
Mfg. Part Number
LDK130M12R
Brief Description
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT-23-5
Datasheet Download
LDK130M12R.pdf
Availability of LDK130M12R
QUANTITY
LDK130M12R Order Process
Ship out your order
Specifications of LDK130M12R
Internal Part NumberEIS-LDK130M12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.2V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input1.9 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDK130M12R
Related LinksLDK13, LDK130M12R Datasheet, ST Distributor
LDK130M12R Details Description
Related parts for LDK130M12R
LED RED 2MM 14V RT ANG PC MNT datasheet.pdf
BATTERY ALKALINE 1.5V AAA datasheet.pdf
TRANS NPN 750V 15A TO-3PF datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf