ON Semiconductor LE25S40AFDTWG
LE25S40AFDTWG picture photo
Mfg. Part Number
LE25S40AFDTWG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOIC
Datasheet Download
LE25S40AFDTWG.pdf
Availability of LE25S40AFDTWG
QUANTITY
LE25S40AFDTWG Order Process
Ship out your order
Specifications of LE25S40AFDTWG
Internal Part NumberEIS-LE25S40AFDTWG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size4M (512K x 8)
Speed40MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-VSOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LE25S40AFDTWG
Related LinksLE25S4, LE25S40AFDTWG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
LE25S40AFDTWG Details Description
Related parts for LE25S40AFDTWG
IC Z8 16MHZ ROMLESS 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HOOK 14-16AWG #8 BLUE datasheet.pdf
RES SMD 816 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.03A 305 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
1A ADP/USB BAT CHRGR 12TDFN datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf