Sensata Technologies/Airpax LEG11-39143-15-V
LEG11-39143-15-V picture photo
Mfg. Part Number
LEG11-39143-15-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LEG11-39143-15-V.pdf
Availability of LEG11-39143-15-V
QUANTITY
LEG11-39143-15-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LEG11-39143-15-V
Internal Part NumberEIS-LEG11-39143-15-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEG11-39143-15-V
Related LinksLEG11-39, LEG11-39143-15-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LEG11-39143-15-V Details Description
Related parts for LEG11-39143-15-V
IC WATCHDOG PIN-SELECT SOT23-8 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A I2PAK datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A DL 16TQFN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.333GHZ 1295BGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
ATTENUATOR 4 DB DC 2GHZ datasheet.pdf