Sensata Technologies/Airpax LEGBXF66-36880-20-V
LEGBXF66-36880-20-V picture photo
Mfg. Part Number
LEGBXF66-36880-20-V
Datasheet Download
LEGBXF66-36880-20-V.pdf
Availability of LEGBXF66-36880-20-V
QUANTITY
LEGBXF66-36880-20-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LEGBXF66-36880-20-V
Internal Part NumberEIS-LEGBXF66-36880-20-V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEGBXF66-36880-20-V
Related LinksLEGBXF66-, LEGBXF66-36880-20-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LEGBXF66-36880-20-V Details Description
Related parts for LEGBXF66-36880-20-V
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 150MA 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 21.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT PROTRUDING 5POS CRIMP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 470K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf