Sensata Technologies/Airpax LELB1-1REC5-37567-10-V
LELB1-1REC5-37567-10-V picture photo
Mfg. Part Number
LELB1-1REC5-37567-10-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LELB1-1REC5-37567-10-V.pdf
Availability of LELB1-1REC5-37567-10-V
QUANTITY
LELB1-1REC5-37567-10-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LELB1-1REC5-37567-10-V
Internal Part NumberEIS-LELB1-1REC5-37567-10-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELB1-1REC5-37567-10-V
Related LinksLELB1-1REC5, LELB1-1REC5-37567-10-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LELB1-1REC5-37567-10-V Details Description
Related parts for LELB1-1REC5-37567-10-V
MOSFET N-CH 150V 45.6A TO-220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM 1=50 datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf