Susumu RG3216N-82R5-C-T5
RG3216N-82R5-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-82R5-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82.5 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-82R5-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-82R5-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-82R5-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-82R5-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-82R5-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-82R5-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-82R5-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-82R5-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-82R5-C-T5
OPTOISOLTR 2.5KV 2CH DARL 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf